Samochody Hybrydowe Elektryczne

Samochody Hybrydowe Elektryczne

Samochody Hybrydowe zyskują popularność w ostatnich latach. Zaczęło się od Toyoty‚ jednak obecnie już prawie każdy producent ma w ofercie pojazd hybrydowy jakiegoś rodzaju.

 

W internecie jest pełno informacji o uszkodzonych  Priusach‚ a nawet Lexusach w których pojawiły się usterki przewodów czy falowników. Mieliśmy ostatnio taką Toyote w naprawie lecz okazało sie że trzeba było w pewien sposób wzbuzic akumulatory i było po problemie.

W samochodach zasilanych akumulatorami trzeba pamiętać żeby nie rozładować akumulatora poniżej 30% ponieważ komputer sterujacy akumulatorami może zgłosić nam brak możliwości ładowania  akumulatorów i niestety w najgorszym przypadku trzeba będzie kupić nowe akumulatory. Trzeba pamietać że taki samochód z takim napędem musi jeździć nie może stać miesiąc na dworzu.

Bezpieczeństwo samochodów hybrydowych.

pod żadnym pozorem nie próbujcie sami naprawiać samohodu hybrydowego czy elektrycznego trzeba mieć uprawnienia SEP do 1KV czyli samo mówi za siebie jest tam wysokie napięcie pod zadnym pozorem nie dotykajcie kabli oraz kostek urządzeń koloru pomarańczowego.Samochód dla użytkownika oczywiscie jest bezpieczny jak każdy inny wszystkie prądy nie są dostępne bez demontażu osłon plastików itp ale serwis lepiej zostwić Expertowi.

 

AKUMULATORY. JAK DZIAŁAJĄ? ILE KOSZTUJĄ? CZY TRZEBA JE WYMIENIAĆ?

Większość samochodów hybrydowych korzysta z akumulatorów wysokiego napięcia typu Ni-Mh (niklowo-wodorkowych) umieszczonych w bagażniku. Nieliczne modele‚ np. Mercedes S 400 HYBRID mają nowocześniejsze akumulatory litowo-jonowe‚ w przypadku Mercedesa zamontowane wyjątkowo w komorze silnika.

Według założeń producenta zespół akumulatorów wysokiego napięcia w ogóle nie podlega wymianie i powinien wytrzymać tyle samo‚ co cały samochód. Toyota obejmuje go gwarancjąna 8 lat lub 160 tys. km.

 

Gdy rozładuje się akumulator rozruchowy‚ auto hybrydowe można uruchomić „z kabli” jak normalny samochód spalinowy.

Napisz komentarz

Imię *

Email

Adres strony WWW